Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Expedice SWISS TOUR

EXPEDICE SWISS TOUR

termín konání: 28.7. - 4.8.2007, Švýcarsko - oblast St. Moritz

 

účastníci:

David Koribský,Iva Koudelíková,Tomáš Frňka, Lukáš Kempný, Martin Diviš, Kamil Klemsa, Luboš Klemsa, Marián Munster, Vlastimil Korbel, Jarmila Odstrčilová, Radka Vykusová, Ludvík Sumík

 

1- 2. Noční jízda přes Rakousko do švýcarského kantonu Graubünden. Na první túře kochání výhledy na hřeben zaledněných hor. Kolem starobylé horské osady Heididorf vzhůru k plesu LEJ DAL LUNGHIN (2.484 m). Zdatní jedinci potom dosáhly i sedla Pass Lunghin (2.645 m).


3. První cykloetapa vede ze St. Moritz (1.815 m) do sedla BERNINAPASS (2.328 m). Vytrvalci pak pokračovali dál na občerstvení za hranice Švýcarska a to, do městečka Pontresino s nádherným kostelem plným starobylých fresek, nás ovšem nejvíce oslovila příjemná rodinná hospůdka s parádním pohoštěním. Po úmorném výšlapu nekonečnými serpentinami zpátky do kempu s převýšením cca 1100m  jsme narazili na českou obsluhu u místní občerstvovací stanice – příjemné potěšení na závěr dne.


4. Odpočinkový den, pro pěšáky byla připravena náročnější túra k PIZ NAIR (3.057 m), kam šlo lze vyjet i lanovkou a zubačkou přímo ze St. Moritz, my ale vyrazili pěšky a užili si úžasný den plný zážitků s vysokohorské turistiky. Zpátky se pak někteří z nás zpustili lanovkou, aby tak trošku ušetřili unavené klouby.  Někteří z nás zatoužili po osvěžení v jezeru St. Moritz, takže jsme rozpoutali nebývalí zájem místních turistů, kteří jen nevěřícně sledovali naše počínání v ledové vodě. :o))


5. Minuli všechny tři velká jezera Innu (Segl, Silvaplana, St. Moritz) světoznámý olympijský areál pro skoky na lyžích, abychom pokořili MAJOLAPASS (1.815 m) a jezero Lej Da Cavloc (1.911 m) s kozí farmou a příjemnou hospůdkou.


6. Na dnešek připadlo malé vyvrcholení naše cyklistického počíná ve Švýcarských alpách a potom co jsme překecali i naše holky, tak se s námi vydali pokořit ALBULA PASS (2315 m). Stálo to opravdu za tu velkou dřinu a na oplátku se nám ukázali krásné vrcholky okolních hor. Jelikož jsme si ale opravdu naložili, tak zpáteční cestu jsme z poloviny absolvovali místním vláčkem skrz dlouhatánský tunel horským masivem.

  
7. - 8.
V plánu jsme měli prosvištět Innskou cyklostezkou a švýcarským NP do lázní SCUOL. Bohužel nám nebylo počasí nakloněné, takže jsme udělali jen krátkou orkužní jízdu, a pak už jsme ponořili naše unavená těla z celotýdenní dřiny do termálních pramenů v městečku Scoul. Bohužel jsme již byli na samotném závěru naší akce, a tak nezbývalo nic jiného, než zamávat krásám NP Švýcarska a oblasti Engadin a v duchu věřit, že se tu v blízké době znovu objevíme. Nasedáme do autobusu a upalujeme směr Česká republika.

Rozloučení v Brně na Zvonařce a pak už každý po svém… Někteří pokračovali dál na kolech do svých rodných domovů, jiní „zhýčkaní“ pokračovali dál v pohodlí svých vozů.

Akce to byla víc než vydařená a navázala na započatou tradici společných cyklistických akcí. Příští rok se určitě zase někam společně vydáme… Kam? To se ještě neví, ale určitě to bude zase parádní zážitek.

 

      

       

  autor článku: Cori

 

TOPlist
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek